Téglafal készítése

Hogy minél jobban menjen a makettezés
Tips and tricks - To make papermodel building better and easier

Moderátorok: Gaccso, János

Téglafal készítése

HozzászólásSzerző: BaTTka » 2011.06.12. 19:17

Még valamikor...ööö...jó régen megígértem hogy leírom hogyan készítem a lepukkant házaimra a tégla mintát. Na ez nem az a leírás lesz [biggrin]

Tehát jöjjön a második, átdolgozott kiadás. Az egész azzal kezdődött, hogy volt otthon egy tégla mintázatú dekorlapom.
Kép

Ezt vettem alapul, és ennek örömére készítettem is róla egy szilikon mintát.
Kép

Kép

Ha már készen van a minta, nincsen is másra szükségünk, mint valamilyen javító tapaszra, én most Trinát Mestertapaszt használtam. Valamint papírra, hordozó rétegnek. A szilikon mintát megkentem a tapasszal, ehhez készítettem a vágyott munkadarabnál egy kicsivel nagyobb sablont. Ehhez egyenletesebben le lehet húzni a tapaszt egy egyenes vonalzóval.
Kép

Ezután a sablont eltávolítottam, majd a hordozó papírt ráfektettem a friss Mestertapaszra, és egy kicsit rányomogattam. Aztán felfordítva egy egyenes felületen pihenni hagytam.
Kép

Kép

Kép

Pár perc várakozás után a kész minta levehető a szilikon formáról. Persze lehet akár többet is várni vele.
Kép

10-12 óra múlva ollóval a kívánt méretre lehet szabni, és a helyére ragasztani. A sarkok egy kis friss anyaggal kiigazíthatók. Aztán már csak festeni kell.
Kép

Kép

Kép

Kép

A módszer alkalmas egyéb mintázatok reprodukálására is. Ennek az épületnek a tetején a pala is így készült.
Kép

Kép
BaTTka
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Re: Téglafal készítése

HozzászólásSzerző: Máté » 2011.06.13. 08:41

Hihetetlenül jó ötlet és kivitelezés! [thumbup]
Üdvözlettel:

Máté
Máté
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2011.06.13. 21:06

Ez frankó nagyon ! Már csak az lenne a kérdésem, hogy miből csinálod a szilikonmintát. sima fürdőszobai szilikon tömítőből, vagy valami spéci ?

No meg amitől igazán jó lesz, hogy hogyan fested, bár gondolom ezt nem könnyű szavakba foglalni...
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BaTTka » 2011.06.14. 13:07

Két komponensű szilikon gumit használok hozzá, nevezetesen ezek közül az F-35 öset:http://www.smilinghouse.hu/index.php?page=10&lang=1
Persze más cégek is forgalmaznak ilyet, csak annak idején ezt tudtam beszerezni, és azóta megkedveltem :)
Főleg mert csak felhívtam a területi képviselőt, és pár nap múlva házhoz hozta, postaköltség és ÁFA mentesen [biggrin]

A festést tényleg nem könnyű elmondani :) Egy biztos, először akrillal lefestem az egészet a legvilágosabb színnel, aztán a téglák egy részét további színekkel elszórva. Aztán temperával jól összepacsmagolom ízlés szerint. Ehhez használok feketét, szürkét, zöldet, meg még a jó ég tudja milyen színeket nem :)
BaTTka
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Vissza: Tippek, trükkök, tanácsok